Facebook

Programator de zboruri – Tineret 2015

ceas etape1
Toti membrii care doresc sa participe la etapele de zbor cu porumbei tineri au obligatia de a anunta aici data, ora si arbitrul/ arbitrii delegat/ delegati. Termenul limita in care se pot face programarile este ziua de Joi pentru fiecare etapa, dupa aceasta zi nici o cerere nu va mai fi luata in considerare. Concurentii care nu au acces la internet vor anunta telefonic presedintele grupei la care vor sa zboare sau reprezentantul zonal urmand ca acesta sa anunte tot aici.

Trimiterea fiselor de zbor se va efectua conform regulamentului, Art. 38 – Regulamente generale, in maximum 2 zile de la desfasurarea zborului astfel: Pentru toate grupele, fisele se trimit pe adresa de mail: acpjgromania@gmail.com sau ai_barboianu@yahoo.com

Mult succes participantilor!

Pentru a descarca fisele de arbitraj accesati pagina „Utile”

 

Grupa „Alte rase de durata si altitudine” a hotarat de comun acord intre membrii ca etapele de tineret sa fie decalate cu doua saptamani, prima etapa urmand sa debuteze pe 12-13 septembrie.

Mult succes!

 

17 Comments

  • DIDI HIRISCAU
    Posted august 27, 2015 at 7:46 pm | Permalink

    Sambata 29 08 2015 etapa 1 tineret grupa joc concurent NAGY ARPAD arbitri HIRISCAU TRAIAN si COLOJI GHEORGHE con. COLOJI GHEORGHE arbitri HIRSCAU TRAIAN si NAGY ARPAD Duminica 30 08 2015 grupa joc joc si zbor con. HIRISCAU TRAIAN arbitri COLOJI GHEORGHE si GRIF VASILE la grupa joc GRIF VASILE arbitri HIRISCAU TRAIAN si COLOJI GHEORGHE SUCCES TUTUROR CONCURENTILOR

  • sorin cotmeanu
    Posted august 31, 2015 at 1:23 pm | Permalink

    Sambata 05.09.2015,etapa1 tineret,jucatori de galati, varietatea zbor si joc, concurent Cotmeanu Sorin, arbitrii: Melente Dorin si Barsan Mirel.

  • DIDI HIRISCAU
    Posted septembrie 9, 2015 at 10:37 pm | Permalink

    Sambata 12 09 2015 etapa 2 tineret con COLOJI GHEORGHE arbitri Hiriscau Traian si Grif Vasiler con HIRISCAU TRAIAN arbitri Coloji Gheorghe si Grif Vasile con GRIF VASILE arbitri Hiriscau Traian si Coloji Gheorghe duminica 13 09 2015 con NAGY ARPAD arbitri Hiriscau Trian si Coloji Gheorghe succes concurentilor

  • mateescu vasile
    Posted septembrie 10, 2015 at 5:08 pm | Permalink

    Buna seara D-lor!
    Sambata,12.09.2015 etapa1a Tineret,rasa Jucator de Galati varietatea zbor.Concurent Preda Vasile-Calafat,arbitru Mateescu Vasile!
    Mult succes tuturor!!!

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted septembrie 10, 2015 at 11:03 pm | Permalink

    GRUPA ALTE RASE DE DURATA SI ALTITUDINE

    ETAPA 1 , TINERET

    DUMINICA 13.09.2015

    1.Concurent: Pop Ovidiu, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Jarcu Costinel;
    2.Concurent: Mandreci Mihai (Bobi), cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Brezniceanu Daniel.

    Arbitru controlor: domnul Arsenie, membru CNT.

    Cei doi concurenti domiciliaza in localitatea Sibiu.

    SAMBATA 19.09.2015

    1.Nedelikovic Predrag (Peta – Serbia), cu rasa zburator de Beograd, arbitreaza Istodor Doru;
    2.Trandafir Nicolae, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Ploscaru Petre;
    3.Tronea Daniel, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Dudasu Petre;
    4.Toma Petre, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Dragan Floric (Serbia);
    5.Bratu Viorel, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Armand Curelea si Tesila Radu;
    6.Bogorodita Laurentiu, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Jarcu Costinel, reprezentant al lui Pop Ovidiu.

    Arbitru controlor: Plavitu Liviu

    Duminica 20.09.2015

    1.Concurent: Istodor Doru, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Bogorodita Laurentiu;
    2.Concurent: Jarcu Costin, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Nedelikovic Predrag (Peta – Serbia);
    3.Concurent: Breazu Nicusor, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Trandafir Nicolae;
    4.Concurent: Ploscaru Petre, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Bratu Viorel;
    5.Concurent: Dudasu Petre, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Breazu Nicusor;
    6.Concurent: Plavitu Liviu, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Toma Petre.

    Arbitru controlor: Filisanu Remus

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted septembrie 10, 2015 at 11:13 pm | Permalink

    GRUPA GALATENI – VARIETATEA ZBOR

    CONCURENTI DIN LOCALITATEA BUCURESTI:

    DUMINICA 13.09.2015

    1.Concurent: Piussi Vittorio Torino, arbitreaza Nedelea Ion;
    2.Concurent: Raiciu Stefan, arbitreaza Radoi Ionel.

  • Posted septembrie 16, 2015 at 9:44 am | Permalink

    Sambata, 19.09 ora 08:00 participa la Craiova Hagiu Relu cu rasa Ciung de Ploiesti. Arbitreaza Barboianu Ionut si Dumitru Mircea.

  • DIDI HIRISCAU
    Posted septembrie 24, 2015 at 6:24 pm | Permalink

    Simbata 26 09 2015 etapa 3 tineret con Hiriscau Traian arbitri Coloji Gheorghe si Grif Vasile con Coloji Gheorghe arbitri Hiriscau Traian si Grif Vasile Duminica 27 09 2015 con Grif Vasile arbitri Hiriscau Traian si Coloji Gheorghe con Nagy Arpad arbitri Hiriscau Traian si Coloji Gheorghe SUCCES CONCURENTILOR

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted septembrie 24, 2015 at 11:47 pm | Permalink

    GRUPA GALATENI VARIETATEA ZBOR

    Sambata 26.09.2015

    1.Concurent: Raiciu Stefan, arbitreaza d.nul Calota si d.nul Piussi Vittorio Torino

    Duminica 27.09.2015

    1.Concurent: Piussi Vittorio Torino, arbitreaza Nedelea Ion si Raiciu Stefan.

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted septembrie 25, 2015 at 12:23 am | Permalink

    GRUPA ALTE RASE DE DURATA SI ALTITUDINE

    ETAPA A – 2 – A TINERET

    Sambata 26.09.2015

    1.Concurent: Nedelikovic Predrag (Peta) – Serbia, cu rasa zburator de Beograd, arbitreaza Istodor Doru.

    Sambata 04.10.2015

    1.Concurent: Trandafir Nicolae, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Curelea Armand;
    2.Concurent: Breazu Nicusor, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Ploscaru Petre;
    3.Concurent: Toma Petre, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Tronea Daniel.

    Arbitru controlor : Bogorodita Laurentiu

    Duminica 05.10.2015

    1.Concurent:Tronea Daniel, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Trandafir Nicolae;
    2.Concurent: Ploscaru Petre, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Toma Petre;
    3.Concurent: Bogorodita Laurentiu, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Breazu Nicusor;
    4.Concurent: Plavitu Liviu, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Dragan Floric (Serbia);
    5.Concurent: Curelea Armand, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Bratu Viorel;
    6.Concurent: Istodor Doru, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Dudasu Petre.

    Arbitru controlor: Filiseanu Remus

  • sorin cotmeanu
    Posted septembrie 30, 2015 at 7:37 am | Permalink

    Duminica 04.10.2015 concurenti: Melente Dorinel si Cotmeanu Sorin, grupa juc de galati, varietatea zbor si joc. Arbitrii: Barsan Mirel si Mergeani Dina.

  • Posted octombrie 1, 2015 at 6:35 am | Permalink

    Sambata 03.10 participa la rasa Jucator de Galati, la Bucuresti Piussi Vittorio si la Galati, Bourceanu Mircea.

  • Costin Nelu
    Posted octombrie 1, 2015 at 8:29 am | Permalink

    Sambata 03 10 15 juc de galati varietatea zbor Bourceanu Mircea arbitru Costin Laurentiu Nelu

  • Barsan Mirel
    Posted octombrie 1, 2015 at 5:45 pm | Permalink

    Sambata 03.10 concurent:Barsan Mirel,arbitrii:Cotmeanu Sorin,Mergeani Dina si Simion Valeriu,gruipa Jucator de Galati,varietatea Zbor si Joc.

  • Costin Nelu
    Posted octombrie 8, 2015 at 10:06 am | Permalink

    Sambata 10 10 15 Bourceanu Mircea juc gl varieatea zbor arbitrii ; Chioralia Ion ,Pascu Valerica

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted octombrie 8, 2015 at 11:17 pm | Permalink

    GRUPA ALTE RASE DE DURATA SI ALTITUDINE

    ETAPA A – 3 – A TINERET

    Sambata 17.10.2015

    1.Concurent: Liviu Plavitu, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Istodor Doru;
    2.Concurent: Trandafir Nicolae, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Ploscaru Petre;
    3.Concurent: Toma Petre, cu rasa zburator de Severin, arbitreaza Bogorodita Laurentiu.

    Arbitru controlor : Tronea Daniel

    Duminica 18.10.2015

    1.Concurent: Ploscaru Petre, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Plavitu Liviu;
    2.Concurent: Istodor Doru, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Breazu Nicusor;
    3.Concurent: Tronea Daniel, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Bratu Viorel;
    4.Concurent: Bogorodita Laurentiu, cu rasa tippler de altitudine, arbitreaza Trandafir Nicolae;
    5.Concurent: Curelea Armand, cu rasa ciung de Ploiesti, arbitreaza Toma Petre.

    Arbitru controlor: Filiseanu Remus

  • Bogorodita Laurentiu
    Posted octombrie 8, 2015 at 11:26 pm | Permalink

    GRUPA JUCATOR DE GALATI , VARIETATEA ZBOR

    ETAPA A – 3 – A TINERET

    Sambata: 10.10.2015

    Concurent: Piussi Vittorio Torino, arbitreaza Nedelea Ion si Calota.

Post a Reply to Barsan Mirel Anulează răspuns

Your email is kept private. Required fields are marked *

Poți folosi aceste etichete și atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Abonament

Aboneaza-te gratuit si fii la curent cu noutatile de pe site!

Alatura-te celorlalti: