Facebook

PREZENTARE ASOCIATIA ACPJG-RO

logo_small

Asociatia ACPJG-RO este o asociatie NON PROFIT care sprijina si gazduieste toti iubitorii de animale de companie si ornament, in mod deosebit iubitorii de porumbei.

Aceasta asociatie are placerea si scopul de a apropia oamenii care au aceeasi pasiune indiferent unde se afla in lume, in mod deosebit fratii si oamenii cu suflet din Romania. Este o asociatie care are un loc special pentru fiecare membru si fiecare este special pentru ceilalti membri si asociatie.

Aceasta asociatie ajuta la organizarea expozitiilor in mod legal pentru ca animalele frumoase de companie sa nu ramana neobservate iar efortul fiecarui crescator sa fie apreciat. Este o asociatie democrata care isi respecta membrii si ajuta la dezvoltarea si performanta lor prin ceea ce face.

Este o asociatie care se tine de cuvant si a reusit sa duca pana peste hotare si sa prezinte intregii lumi rasele autohtone care au fost necunoscute de lume iar astazi sunt omologate prin eforturile depuse de asociatie.

ACPJG-RO este o organizatie non profit care ii accepta cu bratele deschise si ii sprijina pe toti crescatorii de porumbei sa demonstreze abilitatile, performantele si experientele, in acelasi timp selectiile facute de fiecare crescator in crescatoria lui.

ACPJG-RO este o asociatie care vine in sprijinul fiecarui crescator, gazduieste prin excelenta, suporta si ii sprijina prin membrii ei pe toti iubitorii de porumbei de zbor, in mod deosebit liniile de zbor in ALTITUDINI FOARTE MARI SI DURATA

ACPJG-RO sprijina pe toti cei care vor sa participe la concursuri oficiale si pentru fiecare crescator cu specificul liniei respetive are clasamente speciale SI NU NUMAI !
Are un clasament special si vine cu un grup special pentru toti crescatorii care apreciaza liniile mixte care permit participarea la concursuri oficiale alaturi de ceilalti membri. Asociatia noastra este adepta noutatii si ii sprijina pe cei care vor sa experimenteze, demonstreze si sa arate ca intotdeauna este loc de mai bine.

Portile asociatiei noastre sunt deschise pentru toti cei care sunt iubitori, crescatori si apreciaza porumbeii de altitudine foarte mari si durata.

Cu prietenie, drag si sprijin total
Conducerea asociatiei
ACPJG-RO

 

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *